هوش تجاری ، نرم افزاری که وعده تبدیل جریان های بی پایان داده های داخل و خارج از کسب و کار را به اینفوگرافیک های یک صفحه‌‌ای جذاب می‌دهد، آخرین کانون فناوری است. گارتنر تخمین زده است که نرخ رشد سالانه 30 درصدی در حوزه ابزارهای کشف داده تا سال 2015 وجود خواهد داشت.
مشکل این است که این راه حل هوش تجاری سلف سرویس و کشف داده متعلق به دانشمندان علوم داده‌ای هستند، نه مدیران کسب و کار که نیاز به داده ها دارند. این موضوع کاملا غیر واقعی است که فرض کنیم رهبران کسب و کار و مدیران اجرایی هر گزارش ۳۰ صفحه‌ای را که روی میز کار خود دارند می خوانند، همچنین این موضوع نیز غیر واقعی است که فرض کنیم آن‌ها پس از آن قادر خواهند بود گزارش را همراه با یک سرویس ترکیبی از داده های رسانه های اجتماعی، فیلم ها، داده های جریان کلیک، پست های وبلاگ، نظرات، نظرسنجی ها، حسگرهای ماشینی و غیره، به برخی از ابزارهای کشف داده وارد کنند و به طور معجزه آسایی یک اینفوگرافیک مفید ترکیبی ایجاد کنند که داده ها را به یک داستان تک صفحه‌ای زیبا و کاربردی تبدیل کند.برای اطلاع از قیمت دیجیتال مارکتینگ بر مبنای هوش مصنوعی کلیک کنید.
این فرآیند ممکن است در آینده اتفاق بیفتد، چون Digital natives و Gen Yer به طور فزاینده ای به سوی نقش‌های اجرایی حرکت می‌کنند، اما اگر کسب و کار شما به وسیله Gen Xers یا Baby Booners هدایت نشود، هرگز محقق نمی‌شود. به علاوه، زمانی که فناوری های جدید به بازار می‌آید، نسل‌های جدید احتمالا استفاده از فناوری های قدیمی را کنار می گذارند. این یک تعمیم کلی است اما نکته اصلی در هوش تجاری این است که اگر مدیران در حال حاضر مشغول هستند، آیا آن‌ها واقعا زمان یا تمایل به یادگیری یک برنامه کشف داده را دارند؟

هوش تجاری سلف سرویس

 پاسخ منفی است، احتمالا نه. آن‌ها کسی را می‌خواهند که به آن‌ها به صورت ساده، منطقی و جذاب تمام آنچه را که در حال اتفاق افتادن است، بگوید. آن‌ها به یک راه حل تک صفحه‌ای نیاز دارند و تنها راه دستیابی به این هدف، این است که مدیران و دانشمندان علوم داده با هم روی تعریف آنچه که مورد نیاز است، کار کنند.
اینفوگرافیک دامنه‌ی تحلیل گران و طراحان است، نه تصمیم گیرندگان. اما واگذاری انحصاری آن به تحلیل گران و طراحان غیر مولد است، درست مانند واگذاری آن به مدیران . نیاز به همکاری دو طرفه و تعامل بین افرادی که نتایج را ایجاد می‌کنند و افرادی که به نتایج نیاز دارند، وجود دارد.
در کسب و کار، به ویژه بنگاه‌های بزرگ، نیاز به یکنواختی و اشتراک در روش ارایه داده ها وجود دارد. برای مثال پراكتر و گمبل ( P & G ) را در نظر بگیرید. P & G یک تجارت جهانی با صدها مارک است که از مصورسازی داده ها به عنوان یک ابزار اولیه مدیریتی استفاده می کند.
از طریق همکاری با یک فروشنده نرم افزار های تحلیل شناسی شهودی، هوش تجاری  این شرکت نمایش های بصری از اطلاعات کلیدی را روی بیش از50000  دسکتاپ قرار داد که در حال حاضر دسترسی به یک «مرکز تصمیم سازی » را ارایه می‌کنند.اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب وکارتان در شبکه های اجتماعی از رقبایتان پیشی بگیرید روی ارتباط سریع با سلبریتی ها کلیک کنید.

هوش تجاری سلف سرویس

. از طریق ایجاد یک زبان بصری مشترک برای داده ها، P& G قادر به ارتقای چگونگی استفاده از دادهذها به طور مستقیم در تصمیم‌گیری و اقدام است .فضاهای ملاقاتی همراه با صفحه نمایش های بزرگ روی دیوار ایجاد کرده است. مهم نیست که مکان فیزیکی جلسه کجاست، اما تمام حوزه های کسب و کار از فناوری و پروتکل مصورسازی داده مشابهی استفاده می‌کنند. تحلیل گران گروه اطلاعات و راه حل تصمیم گیری P & G در جلسات شرکت می‌کنند و داده های مربوطه را برای کمک به بحث و تصمیم‌گیری روی صفحه نمایش ها نشان می‌دهند.
اگر چه نقش ابزار های در دسترس غیر قابل انکار و به شدت خلاقانه است، هدف واقعی کمک به همه افراد در جلسات برای درک سریع شرایط و اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و به موقع است. رابین هوش اولین شرکت دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
در واقع آنچه که در کسب و کار اتفاق می‌افتد، این است که غالبا افراد نیاز به صرف زمان زیادی برای بررسی داده ها و تلاش برای کشف آنچه که اتفاق افتاده است، دارند، مصورسازی داده ها و اینفوگرافیک ها می‌توانند به همه افراد درگیر کمک کنند به سرعت درک کنند که داده ها چه چیزی را بیان می‌کنند.
حتی اگر یک کسب و کار از مصور سازی داده ها استفاده می‌کند، هنوز جایی برای سردرگمی وجود دارد، زیرا داده هایی که مصورسازی شده‌اند، همواره در حال تغییر هستند ( هوش تجاری ). از طریق نهادینه سازی مصورسازی داده ها، P & G تضمین می‌کند که اطلاعاتش در سراسر شرکت در یک قالب مشترک ارایه می‌شوند.

P & G یک مجموعه از «هفت مدل کسب و کار» را به کار می‌گیرد که مشخص می‌کند چه اطلاعاتی باید در جهت رفع مشکلات خاص، مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال (در هوش تجاری )، اگر یک مدیر P & G روی مسائل زنجیره تأمین متمرکز است، مدل های کفایتی، متغیرهای کلیدی را مشخص می‌کنند، چگونگی نمایش آن ها به صورت بصری را تعیین می‌کنند و گاهی حتی روابط بین متغیرها را نیز پیش بینی می‌کنند.
این یکنواختی بدان معناست که هر کسی در یک صفحه قرار دارد. مدیران از هر بخش یا هر نام تجاری یا در هر کشوری، به سرعت و به راحتی می‌توانند داده هایی را که به شیوه‌ای یکنواخت به آن‌ها ارایه شده است، درک و تفسیر کنند.با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی شرکت رابین هوش می‌توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.
به این ترتیب آن‌ها زمان بسیار کمتری را صرف تلاش برای درک داده می‌کنند و زمان بیشتری را صرف استفاده از داده و تصمیمگیری بهتر می‌کنند. یکنواختی نیز از دزدیدن اطلاعات جلوگیری می‌کند و آن‌ها را به شیوه ای ارایه می‌کند که از نظریه یا فرضیه پت پشتیبانی می‌کند.

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌ی تحلیل داده کلیک کنید.