هوشمندسازی اشتغال را متحول ساخته است، همان طور که فناوری کسب و کار را تغییر داده است. بسیاری از مشاغل در نهایت از بین خواهند رفت، چون فناوری هوشمندسازی، توانایی ما برای تصرف و تحلیل داده ها را بهبود می‌بخشد. در نتیجه، شغل‌های بیشتری خودکار می‌شوند. واضح است که این اتفاق می‌افتد. در انقلاب صنعتی ما دیدیم که هزاران شغل دستی از بین رفت، اما انقلاب هوشمندسازی به نظر می‌رسد که حوزه‌های اشتغال بیشتری را فراهم کرده است. حرفه های زیر را که در حال حاضر در حال تغییر هستند، در نظر بگیرید:

  • رانندگان تاکسی: زمانی که من در تاکسی بودم و از فرودگاه سان فرانسیسکو به سیلیکون والی می رفتم، متوجه یکی از خودروهای بدون راننده Google شدم، به راننده گفتم: «هی، اینو نگاه کن. هیچ راننده ای توی ماشین نیست. این یک ماشین خودران Google است که از طریق تحلیل مقادیر عظیمی از داده های حاصل از حسگرها و دوربین ها به صورت بلادرنگ با خیال راحت در جاده حرکت می کند». او پاسخ داد: یعنی Google به زودی کارم را از من می‌گیرد، بله احتمالا این اتفاق می‌افتد. به علاوه، در حال حاضر یک برنامه به نام Uber وجود دارد که اجازه می‌دهد افراد به جمع آوری مسافرانی مبادرت ورزند که قبلا در همان مسیر قرار داشته‌اند.
  • عوامل کنترل مرزی: در مسیر برگشت به فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما به مقصد لندن، من از ماشین های گذرنامه الکترونیکی استفاده کردم. شما گذرنامه خود را روی آن قرار می‌دهید، عکس شما اسکن و سپس با صورت شما تطبیق داده می‌شود.رابین هوش اولین شرکت دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید. سپس درب‌ها باز می‌شوند و می‌توانید به اداره مهاجرت بروید، بدون تماس با انسان و بدون نیاز به عوامل کنترل مرزی ماشین ها این کار را بهتر و قابل اعتمادتر انجام می‌دهند؛ به علاوه، اگر خمير دندان مینیاتوری خود را در کیسه های پلاستیکی روشن قرار داده باشید، شما را سرزنش نمی‌کنند!

هوشمندسازی اشتغال را نیز متحول خواهد کرد
  • خلبانان: ما می دانیم که خلبان های خودکار چندین سال است که به خلبانان در پرواز هواپیما کمک می‌کنند. با این حال، خطوط هوایی تجاری در حال حاضر قادر به پرواز هواپیما بدون کمک هستند، حتی امن‌تر از یک خلبان با توجه به اینکه بسیاری از بلایای هوایی ناشی از خطای انسانی است. چیزی که من در جت جنگنده تجربه کردم. هواپیماهای بدون سرنشین در حال حاضر خلبانان جت های جنگنده را کنار زده اند و آنها را برای تغییر چشم انداز حمل و نقل هوایی برای همیشه تحت فشار قرار داده‌اند.
  • پزشکان: ابزارهای رباتیک در حال حاضر به جراحان در انجام عملیات پزشکی کمک می کنند و پزشکان از پایگاه داده های اطلاعات پزشکی برای اطلاع دادن تصمیمات خود استفاده می کنند. برای اطلاع از قیمت دیجیتال مارکتینگ بر مبنای هوش مصنوعی کلیک کنید. با این حال، من می‌توانم سناریویی را تصور کنم که در آن یک اسکنر کامل بدن یک تصویر سه بعدی کامل از شما می‌گیرد و روبات‌ها عملیات را به طور کامل بدون کمک انجام می‌دهند. ما در حال حاضر فناوری و قدرت محاسباتی برای انجام عمل جراحی بدون نیاز به انسان و در نتیجه بدون خطر خطای انسانی را داریم. ابر کامپیوترها قادر به تشخیص بیماری‌ها بر اساس دانش قبلی پزشکی و همچنین داده های سوابق پزشکی، کد DNA و غیره خواهند بود.
هوشمندسازی اشتغال را نیز متحول خواهد کرد
  • عوامل پشتیبانی از مشتریان: همه ما در مورد عوامل خودکار سیستم در مراکز تماس شنیده‌ایم که گزینه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهند و سپس شما را به سوی فرد مناسب هدایت می‌کنند. چیزی که ما در حال حاضر شاهد آن هستیم، ظهور سیستم های زبان طبیعی است که قادر به صحبت با انسان هستند. IBM واتسون را توسعه داده است؛ یک کامپیوتر است که به تازگی بازیکن های بازی Jeopardy. را به چالش کشانده است. واتسون بدون دسترسی به اینترنت، از طریق تفسیر پرسش های زبان طبیعی و ارایه پاسخ پس از تحلیل داده های عظیم حافظه خود پرنده بازی شد (که شامل یک کپی از کل پایگاه داده ویکی پدیا است.) این بدان معناست که وقتی شما به مرکز تماس زنگ می زنید، همیشه با مناسب ترین فرد صحبت می کنید؛ فردی که در واقع یک ماشین است.

من پیش از این مبحث مربوط به ورزش و گسترش فناوری  و هوشمندسازی  را ذکر کردم که به مربیان به منظور بهبود عملکرد کمک می‌کند و همچنین اینکه چگونه فناوری در حال ورود به روزنامه نگاری است. Narratre Science یک محصول نرم افزاری است که می‌تواند مقالات روزنامه در مورد بازی های ورزشی را به طور مستقیم از آمار بازی ها تولید کند. در واقع تعداد مشاغلی که نتوان با استفاده از داده های بزرگ، هوش مصنوعی و ربات آن‌ها را تا حدی خودکار ساخت، بسیار کم است. پس مهم است که کار خود را به گونه‌ای پیش ببرید که شما را در خط مقدم این تحولات قرار دهد.
اگر شما می‌خواهید به یک ستاره راک مدرن یا راننده مسابقه فرمول یک تبدیل شوید، اما سازی نمی‌نوازید یا نمی‌توانید رانندگی کنید، دانشمند داده چه کاری می‌تواند در این زمینه انجام دهد؟با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی شرکت رابین هوش می‌توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.

هنگامی که می‌خواهید کسب و کارتان را هوشمندسازی کنید، عاقلانه است که تمرکزتان را بر مدل فعلی کسب و کارتان قرار داده و پاسخ پرسش های مربوطه به هوشمندسازی را که از نظر استراتژیکی بسیار حایز اهمیت هستند، بیابید. با استراتژی شروع کنید تا بتوانید عملکرد خود را بهبود دهید و موقعیت کنونی خود را تقویت کنید. همزمان از قدرت داده ها آگاه باشید و در نظر داشته باشید چگونه داده هایی که شما در دوره کسب و کار خود جمع آوری کرده‌اید می‌توانند به منظور انطباق با گسترش مدل کسب و کار و تنوع کسب و کار شما استفاده شوند. داده در حال حاضر یک ارز جدید است و می‌تواند ماهیت بسیاری از بنگاه‌ها را تغییر دهد. این احتمال دوم مربوط به همه نخواهد بود، اما امکانات باز برای پیشرفت شما و اعتماد به قدرت داده و تحلیل شناسی  و هوشمندسازی  وجود دارد.
در نهایت ارزیابی داده ها و توانایی تحلیل آن‌ها اجازه می دهد همه ما شواهد را بررسی کنیم و تصمیم گیری های بهتری بر اساس واقعیت نه فرض، «تجربه» یا «احساس» اتخاذ کنیم. داده های بزرگ و تحلیل شناسی داده های بزرگ، انقلابی در زندگی ما هستند مانند همه انقلاب‌ها برندگان و بازندگانی وجود دارد.اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب وکارتان در شبکه های اجتماعی از رقبایتان پیشی بگیرید روی ارتباط سریع با سلبریتی ها کلیک کنید.
البته نمی‌توان به سادگی گفت کسانی که داده بیشتری در اختیار دارند، برنده و آن‌هایی که داده کمتری در اختیار دارند، بازنده هستند. در همان زمان، حجم عظیم داده های بزرگ به سادگی سطح استرس رهبران کسب و کار را افزایش می‌دهد، چون آن‌ها در حال حاضر یا به طور کامل آگاه هستند که توده‌ی عظیمی از داده ها را در اختیار ندارند یا در اختیار دارند، اما مطلقا هیچ ایده‌ای در مورد کاری که می‌توانند با آن‌ها انجام دهند ندارند، مسئله این است که در حین کسب و کار پدیده‌ای به نام تغییر داده ها رخ می‌دهد که می‌تواند بی نهایت اذیت کننده باشد.

کسب و کار هوشمند راه حلی است که همه ما را تشویق می کند یک قدم از حجم و نویز در اطراف داده ها به عقب برگردیم (به ویژه داده های بزرگ ) و بفهمیم در حال حاضر کجا هستیم، در حال تلاش برای رسیدن به کجا هستیم و چه داده ها و ابزارهایی برای کمک به ما در هوشمندسازی وجود دارد.
با داده شروع نکنید. اگر شما کار خود را با داده آغاز کنید، خودتان را در سیل انبوهی از گزینه‌های غیرممکن گم می‌کنید. با استراتژی شروع کنید، به آنچه که واقعا نیاز به دانستن دارید، دست یابید و علت آن را کشف کنید و به اهداف استراتژیک و تاکتیکی خود بازگردید. فقط اگر با استراتژی شروع کنید نه با داده، شما بلافاصله روی اطلاعات مورد نیاز مهم خود و آنچه که واقعا ضروری است، متمرکز می‌شوید و غرق مواردی نمی‌شوید که ممکن است اتفاق بیفتند.
هنگامی که شما می‌دانید در حال تلاش برای رسیدن به چه چیزی هستید و از سؤالات هوشمندی که باید پاسخ دهید آگاه هستید، باید معیارها و داده هایی که به طور بالقوه می‌توانند پاسخ روشنی را ارایه دهند، بررسی کنید. اگر دو یا سه منبع داده می‌توانند پاسخ مورد نیاز شما را ارایه دهند، پس روی داده هایی که در حال حاضر دارید با دسترسی به آن‌ها آسان است، تمرکز کنید. البته این موضوع فقط مربوط به داده های بزرگ نیست؛ منابع داده های سنتی با داده های کوچک نیز باید تا حد امکان روشنگر باشند. هر جا که ممکن است از ترکیبی از مجموعه داده ها استفاده کنید و داده ها را به صورت مثلث درآورید. به عبارت دیگر، ببینید آیا هر یک از مجموعه داده ها نتیجه مشابهی ارایه می‌کنند، به طوری که شما بتوانید پاسخ ها را تأیید و اعتبارسنجی کنید. همیشه از جایی که هستید شروع کنید، پس دسترسی به داده های داخلی موجود معمولا ساده‌تر از داده های خارجی و تحلیل داده های ساخت یافته اغلب ساده‌تر از داده های بدون ساختار است.

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌ی تحلیل داده کلیک کنید.

هوشمندسازی اشتغال را نیز متحول خواهد کرد