در مصورسازی داده ها زمانی که شما به این فکر می‌کنید که چگونه به بهترین نحو داستان خود را بگویید، ممکن است بخواهید موارد ذیل را نمایش دهید:

نمایش نقشه ها

نقشه ها در حال حاضر بازنمایی‌های بصری قوی هستند، اما می‌توانند با روش های مختلفی همراه با طیف وسیعی از اطلاعات متنوع برای ارایه‌ی‌ بینش‌های بیشتر نشان داده شوند. اگر شما نیاز به نمایش مجموعه داده های پیچیده دارید، در صورتی که مجموعه داده ها در قالب نقشه ها نشان داده شوند، ساده‌تر و واضح‌تر می‌شوند، ابزارهای زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند. PolyMaps یک کتابخانه JavaScript رایگان و یک پروژه مشترک از SimpleGeo و Stammen است. این ابزار پیچیده می‌تواند داده ها را در طیف وسیعی از مقیاس‌ها بارگذاری کند و قابلیت های چند زوم را در سطوح مختلف از کشور تا خیابان ارایه کند.
GoogleMaps نیز چندین API را برای توسعه دهندگان ارایه کرده است، مانند Google Earth Google Maps Images و Google Places . این ابزارها توسعه دهندگان را قادر به ساخت برنامه های محاورهای نقشه برداری بصری برای هر برنامه یا وبسایت می‌کند.برای اطلاع از قیمت دیجیتال مارکتینگ بر مبنای هوش مصنوعی کلیک کنید.

مصورسازی داده های جدید

نمایش متن
اگر می‌خواهید متنی را نمایش دهید، اما لزوما می‌خواهید به جنبه‌های مهم آنچه که افراد می‌گویند دست یابید، پس یک راه عالی برای نشان دادن احساسات یا اعتقادات وزن دار، استفاده از ابرهای کلمه است.
برنامه های نرم افزار رایگانی وجود دارند که داده های متنی را به یک مصورسازی از داده ها تبدیل می‌کنند. به عنوان مثال، یک ابر کلمه از داده های گرفته شده از 25 سایت محبوب را که ارایه دهنده راهنمایی های مربوط به آشنایی و ارتباطات هستند. فراوانی مشاوره ارایه شده، توسط اندازه متن نشان داده می‌شود و منابع شامل کاسمو، ال، هافینگتون پست ، سایکوسنترال و باشگاه هپی وایوز هستند. این شکل از مصورسازی، اغلب یک ابر اجماع نامیده می‌شود.
این روش می‌تواند به ویژه برای نشان دادن اطلاعات کیفی موجود در ارزیابی مشتری یا بررسی کارمند مفید باشد. وزن دهی به شما اجازه می‌دهد ببینید بیشتر مردم در مورد محصول، خدمات، نام تجاری با شرکت شما چگونه فکر می‌کنند و می‌تواند بینش ها و مسیرهایی برای بهبود بدون خواندن هر پاسخ ارایه دهد.

نمایش داده ها
راه‌های نمایش داده ها به اندازه خود داده ها متنوع هستند و صرف نظر از نوع داده ای که شما دارید، یک راه بهینه برای نشان دادن آن نیز وجود خواهد داشت. Belo فقط یک نمونه در این زمینه است. اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب وکارتان در شبکه های اجتماعی از رقبایتان پیشی بگیرید روی ارتباط سریع با سلبریتی ها کلیک کنید.

D3.js
D3.js یک کتابخانه JavaScript برای دستکاری اسناد بر اساس داده است و کمک می‌کند داده ها با استفاده از CSS HTML و SVG نمایش داده شوند. این نرم افزار رایگان می‌تواند داده ها را در مجموع شگفت‌انگیزی از روش ها دستکاری کند؛ از جمله قطعه جعبه ها و دندروگرام‌ها ، شش ضلعی‌ها و طرح بندی های تعاملی.

نمایش رفتار و احساسات

حتی برای نمایش رفتار نیز روش هایی وجود دارد که تا همین چند سال پیش وجود نداشتند. برای مثال، ما هم اکنون می‌توانیم از نقاط كانونی روی وب سایت ها و شکل یک آهنگ آگاه شویم!

مصورسازی داده های جدید

Crazy Egg

تا کنون فکر کرده‌اید آیا وبسایت شما در حال حاضر کار می‌کند؟ تا کنون فکر کرده‌اید مردم در وبسایت شما به کدام بخش می‌روند؟ اگر شما دارای یک ابزار تحلیلی هستید، می‌توانید به نرخ کلیک دست یابید و پی خواهید برد که چند نفر از سایت شما بازدید می‌کنند، اما شما نمی‌دانید که چرا آن را ترک می‌کنند.
Crazy Egg اجازه می‌دهد شما هر کلیک بازدید کننده را پیگیری کنید و ببینید که بازدیدکنندگان پیمایش صفحه را در کجا متوقف می‌کنند. ابزار نقشه حرارتی اجازه می‌دهد ببینید کدام بخش‌ها از سایت شما گرم یا داغ هستند و از بازدید کنندگان منظمی برخوردارند و کدام بخش ها بیابانی هستند. این نوع ابزار به راحتی و به سرعت می‌تواند رفتار کاربر و مشتری را به صورت آنلاین نشان دهد.
همچنین راه‌هایی برای مصورسازی اینکه آیا متن از منبع شاد، غمگین، عصبانی یا نا امید استخراج شده است، نیز وجود دارد. باور کنید یا نه، حتی می‌توانید شکل یک آهنگ را مصورسازی کنید! Shape of a Song نرم افزار ای است که داده های تعبیه شده در موسیقی را می‌گیرد و آن را به عنوان یک مصورسازی نشان می‌دهد.

نمایش اتصالات

داده ها به خودی خود اغلب جالب هستند، اما زمانی که می توانید داده ها را کامپایل کنید و ارتباطهایی را که در اینترنت بین مجموعه های داده مختلف وجود دارند، ببینید، پس واقعا می‌تواند ارزش های بزرگی به کسب و کار شما ارایه دهد.رابین هوش اولین شرکت دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
یکی از اولین مصورسازی های داده که ارتباط بین متغیرهای مختلف را به تصویر می‌کشد، در سال 1861 توسط چارلز جوزف مینارد ایجاد شد. مینارد یک گرافیک دو بعدی ایجاد کرد که چهار متغیر در حال تغییر را نشان می‌داد که به سقوط ناپلئون هنگام حمله به مسکو کمک کردند. متغیرها جهت حرکت ارتش، محل عبور سربازان، تعداد سربازانی که از گرسنگی و جراحت کشته شدند و درجه حرارت بودند.

مثال دیگری در این زمینه یک سازمان خدمات مالی است که از تحلیل گران اطلاعاتی خود در Ayadsi خواست تا بینش های خود را برای جلوگیری از تقلب در کارت اعتباری بیان کنند. تقلب یک مشکل 3.5 تریلیون دلاری بود.
تحلیل شناسی داده های بزرگ در حال ارایه بینش های تازه ای برای حل این مشکل است. این تحلیل خاص شبکه ای از 660000 معاملات آنلاین را در یک دوره یک ماهه بررسی کرد هر معامله به طور خودکار با استفاده از 1000 متغیر برای هر معامله در یک گروه قرار گرفت که منجر به خوشه بندی معاملات مختلف شد.
معاملات قرمز (محصور در نمودار) آن‌هایی هستند که در آن درصد معاملات جعلی بالاترین میزان بوده است. تحلیل بیشتر شباهت بین این معاملات، بینش های مهم جدیدی را ارایه داد. به عنوان مثال، شرکت می‌تواند تشخیص دهد که چه کسی تعداد بیشتری از معاملات جعلی را آغاز کرده است.
این امر زمانی آشکار شد که تحلیل گران متوجه شدند مقدار زمان صرف شده روی صفحه‌ای که در آن تقلب صورت گرفته است، طولانی‌تر از حد متوسط است.با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی شرکت رابین هوش می‌توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.
این امر نشان می‌دهد که کلاهبرداری توسط یک انسان صورت گرفته است نه یک ماشین؛ و آن‌ها زمان خود را صرف این کرده‌اند که پیش از انجام کلاهبرداری همه چیز را مهیا کنند.
امروزه کشف نشانه‌های شیوه های جدید، ظریف و ناشناخته تقلب توسط Ayadsi به صورت خودکار انجام می‌شود. Ayadsi پتانسیل تشخیص بیش از 500000 اتهام جعلی اضافی در هر سال را دارا است که پیش از این قابل تشخیص نبودند.

فرآیند تشخیص فقط با کمک تحلیل شناسی داده ها انجام می‌شود. مصورسازی داده ها فرصت مشاهده تصویر بزرگی را به ما می‌دهد که درک سریع مواردی را که با متن و اعداد قابل توضیح نیستند، ارایه می‌دهد. مغز انسان برای دیدن الگوها و ارتباطات، سیم کشی شده است، بنابراین مصور سازی داده ها سرعت درک مطلب را افزایش می‌دهد.

نقشه‌ ی اینترنت

نقشه اینترنت را تصور کنید. این یک تغییر بزرگ و مداوم است و مصورسازی داده ها، آن را ممکن می‌سازد. این نقشه عظیم از داده های بیش از 350000 وب سایت در 196 کشور جمع آوری شده و اجازه می‌دهد کاربران به صورت تعاملی به بررسی رابطه بین این سایت ها بپردازند. هر دایره روی نقشه، نشان دهنده یک سایت است و اندازه سایت با میزان ترافیک تعیین می‌شود. روابط (خطوط) بین سایت ها، به وسیله لینک ها و بازدیدها بین آن‌ها تعیین می‌شوند پس سایت هایی با تعداد زیادی لینک بین آن‌ها با بازدیدهای مشترک، به نظر می‌رسد به هم نزدیک باشند و یک نقشه  از وب ایجاد می‌کنند.
این فرآیند زمانی به درستی انجام می‌شود که اطلاعات گنجانده شده در مصورسازی داده ها خیلی کهنه نباشد. سایت ها نیز به صورت تمام رنگی نشان داده شده‌اند، به عنوان مثال همه سایت های ایالات متحده آبی روشن هستند. پایه های نقشه در سال 2011 گذاشته شد پس سایت های جدیدتر را شامل نمی‌شود اما تمام داده ها به صورت بلادرنگ به روز رسانی می‌شوند.

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌ی تحلیل داده کلیک کنید.

مصورسازی داده های جدید