معمولا تلاش و آرزوی شرکت مجازی برای ورود به بازار و ارائه محصول برای فروش و مجوزدهی در اولین قدم‌ها، سؤالات و چالش‌های زیادی را ایجاد می‌کند. بعضی از سؤالات به سرعت بروز می‌شود مانند

  1. بازار کجاست؟
  2. مشتری ماکیست؟
  3. چگونه می‌توانیم با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و محصولات را به آن‌ها ارائه کرده و وارد مذاکره شویم؟

 هوش رقابتی، شروع اولیه خوبی خواهد بود. به وسیله چنین فعالیت‌های هوشمندانه ای امکان یافتن معاملات مشابه شرکت های مشابه شرکت مجازی که در حال جریان هستند را فراهم می‌سازد. رابین هوش اولین شرکت دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید. همچنین بندها و شروط مالی مربوط به چنین معاملاتی مشخص می‌شود و نحوه ساختاردهی معاملات هم مشخص می‌شود. بعضی اوقات چنین اطلاعاتی در اختیار عموم است و بعضی اوقات فقط بخشی از آن حقایق در ملأ عام قرار می‌گیرد، به عنوان مثال عقد قرارداد بین دو گروه برای عموم مطرح می‌شود، ولی اطلاعات مالی این قرارداد مشخص نیست.

قالب های ارائه در شرکت مجازی

زمانی که بازیگران بازار مشخص شدند، سؤال اصلی این است که چگونه می‌توان به مشتریان و شرکت هيا خریدار بالقوه دست یافت. یک روش، استفاده از اعضای شبکه شرکت های مجازی است تا شناسایی افراد در شرکت های هدف که تمایل به چنین رویکردی دارند، بدست آید.
این راهبرد ممکن است کارا باشد، به هر حال به این مسأله توجه داشته باشید که ارتباط با افرادی که در زمینه مشابه فعالیت‌های شرکت شما هستند ممکن است نتواند به علت تضاد منافع به درستی عمل نماید و به نوبه خود در مذاکرات کمک نماید.  با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی شرکت رابین هوش می‌توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.
شرکت در جلسات مخصوص کسب و کار و یا در جلسات علمی می‌تواند از راه‌های مختلفی استفاده نماید. به طور خلاصه، وجود شبکه شرکت برای فروش و مجوزدهی لازم و ضروری است.

قالب های ارائه در شرکت مجازی

قالب های نمایش و ارائه

نمایش داده های مربوط به نمونه اولیه بایستی به صورت ساختاریافته و قابل فهمی تهیه شود. در ارائه ها استفاده از سرفصل ها به جای ارائه زمانی پروژه کاراتر است. ابزار بازاریابی دارای اهمیت خاصی بوده و دارای قالب‌ های متفاوتی هستند، که پیشنهاد می‌شود حداقل شامل موارد زیر باشد:

  1. بروشور
  2. ارائه غیر محرمانه؛
  3. ارائه محرمانه
  4. سوابق غیر محرمانه؛
  5. سوابق محرمانه

این پنج ابزار ارائه به ترتیب پیچیدگی است که در بالاترین قسمت، پیچیدگی کمتر و مورد آخر بیشترین پیچیدگی دارد. همچنین این ترتیب نحوه استفاده از ابزار در ارائه به بازار و افراد بیرونی است. همچنین هنگام تهیه این موارد آسان‌تر است که از پیچیده‌ترین حالت (سوابق محرمانه) شروع شود و سپس به مراحل اولیه بازگردید، زیرا سوابق محرمانه شامل همه اطلاعات موردنیاز و مربوط به کسب و کار می‌باشد. سپس حذف اطلاعات از این سوابق منجر به تهیه چهار مدرک دیگر با پیچیدگی کمتر می‌شود.

بروشور

بروشور غیر محرمانه معمولا یک فایل پی دی اف است که هم می‌توان به راحتی ایمیل کرد و یا در داخل وب سایت شرکت جهت دانلود قرار داد. محتوای این بروشور شامل خلاصه‌ای از فعالیت شرکت با محصول پیشنهادی شرکت، وضعیت پتنت های مرتبط با محصول، پرسنل مدیریت و شماره‌های تماس می‌باشد. اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب وکارتان در شبکه های اجتماعی از رقبایتان پیشی بگیرید روی ارتباط سریع با سلبریتی ها کلیک کنید.
اساسا اطلاعات نمایش داده شده در بروشور می‌تواند کم و بیش شبیه اطلاعات سایت باشد. به هرحال بروشور به راحتی می‌تواند توزیع، چاپ و قابل خواندن به صورت آفلاین باشد.

ارائه غیرمحرمانه

ارائه غیر محرمانه معمولا شامل چندین اسلاید پاورپوینت می‌باشد که ارائه جامعی را فراهم می‌سازد. در این قالب ارائه، اطلاعات تکمیل‌تری نسبت به بروشور در زمینه های اطلاعات فنی یا علمی ارائه می‌شود. پیشنهاد می‌شود که اسلاید زیادی برای نمایش اطلاعات در ارائه اولیه نشان داده نشود تا موجب کاهش حوصله حاضرین نشود. در ارائه اولیه می‌توان تعداد محدودی اسلاید تهیه نمود که به اطلاعات بیشتر متصل بوده و در صورت سؤال کردن حاضرین در مورد مطالب، بتوان از اطلاعات اضافی استفاده نمود. چنین مطالبی می‌تواند در همان فایل پاورپوینت و در انتهای همان فایل ارائه قرار بگیرد.

ارائه محرمانه

 ارائه محرمانه شامل اطلاعات اضافی مانند اطلاعات سری و محرمانه می‌باشد. بنابراین امضای تفاهم نامه عدم افشای اطلاعات قبل از نمایش هر گونه از این نوع اطلاعات، لازم و ضروری است. برای اطلاع از قیمت دیجیتال مارکتینگ بر مبنای هوش مصنوعی کلیک کنید. بعضی اوقات این جلسات با افراد آشنای خارج از شرکت و یا دوستان انجام می‌شود که با توجه به جو همکاری و دوستانه، نیاز به امضای تفاهم نامه عدم افشای اطلاعات قبل از جلسه حس نمی‌شود، توجه به این مطلب کاملا مهم است که تفاهم نامه عدم افشای اطلاعات در هر صورت و بدون توجه به دوستانه بودن جو، لازم و ضروری است.

سوابق غیر محرمانه

در این نوع قالب ارائه اطلاعات ساختاریافته جزئی به صورت کامل تشریح می‌شود. این قالب ارائه می‌تواند شامل اطلاعات جزئی پتنت ها (آن‌هایی که در معرض عام قرار دارد)، رقبا و اطلاعات محصول باشد. همچنین پیشنهاد می‌شود که ارزیابی نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدات محصول نیز نمایش داده شود.

سوابق محرمانه

 سوابق محرمانه شامل اطلاعات محرمانه و غیر محرمانه کامل و پیچیده محصول می‌باشد. در این قسمت تمامی اطلاعات و نتایج آزمایشگاهی ذکر می‌شود. با توجه به اینکه همه اطلاعات مهم و کلیدی شرکت در این فایل قرار دارد، حتما فایل رمزگذاری گذاشته شود. این رمز مانع آن می‌شود که هر کسی بتواند فایل را باز نموده و به اطلاعات دسترسی پیدا کند. دوباره خاطرنشان می‌شویم که امضای تفاهمنامه عدم افشای اطلاعات قبل از ارائه، لازم و ضروری است. اطلاعات محرمانه در این ارائه با توجه به ماهیت آن بسیار پیچیده می‌باشد. واژه پیچیدگی به اطلاعاتی گفته می‌شود که شامل اطلاعات بیشتر و بعضی اوقات در قالب توضیحات فنی می‌باشد که به سرعت قابل فهم نبوده و کامل می‌باشند.
در اینجا ساختاربندی متن با استفاده از فهرستی از سرفصل‌ها، کار مهمی است. بعضی اوقات بهتر است که همه اطلاعات در این نوع ارائه ذكر نشود، چون باعث بزرگ شدن حجم فایل می‌شود. برای این منظور، گزارش های فنی، نشریات علمی و یا اطلاعات اصلی پتنت به صورت پیوست به سوابق محرمانه لحاق شده یا از طریق اتاق داده دیجیتال قابل دسترسی باشد.

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌ی کسب وکار مجازی کلیک کنید.

قالب های ارائه در شرکت مجازی