شبکه های اجتماعی دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی (Social network) ساختاری اجتماعی است که از گروه‌هایی (عموماً فردی یا سازمانی) تشکیل شده‌است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوستان، خویشاوندان، لینک‌های وب، و سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی) به هم وصل هستند.
شبکه‌های اجتماعی  یکی از راه های ارتباط و جذب مخاطبان بیشتر برای کسب و کارهاست است. در ایران بیش از 30 میلیون نفر در اینستاگرام عضو هستند اما نوع مدیریت در شبکه‌های اجتماعی امری مهم است.می‌توان از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از سطوح فردی و اجتماعی به منظور شناسایی مسائل و تعیین راه حل آن‌ها، برقراری روابط اجتماعی، اداره امور تشکیلاتی، سیاست‌گذاری عمومی و رهنمون‌سازی افراد در مسیر دستیابی به اهداف استفاده نمود

شبکه اجتماعی برای بررسی چگونگی تأثیرات متقابل میان تشکیلات، توصیف بسیاری از اتصالات غیررسمی که مجریان را به یکدیگر متصل می‌کند، نیز مورد استفاده قرار گرفته‌ و در این زمینه‌ها نیز به خوبی برقراری ارتباطات فردی میان کارمندان در سازمان‌های مختلف عمل می‌کند. شبکه‌‌اجتماعی نقش کلیدی در موفقیت‌های تجاری و پیشرفت‌های کاری ایفا می‌کنند. شبکه‌ها راه‌هایی را برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند که اطلاعات جمع‌آوری کنند، از رقابت بپرهیزند و حتی برای تنظیم قیمت‌ها و سیاست‌ها با هم تبانی کنند.
شاید در روزهای اول با آمدن این شبکه ها احتیاج به مدیریت خاصی نبود، ولی امروزه با تبدیل شدن شبکه‌‌های اجتماعی  مثل اینستاگرام به بازار هدف کسب و کار ها و وجود مخاطبان میلیونی در این شبکه،  احتیاج به مدیریت برای دانستن خواسته های مخاطبان و نوع ارتباط با آن ها از طریق هشتگ های درست و تولید محتوا مناسب نسبت به کسب و کار ها و نوع مخاطبان آن ها احساس می‌شود.
رابین‌ هوش با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و کارشناسان بازاریابی نوع مدیریت را برای شما آسان کرده و به شما کمک می‌کنند تا موفقیت بیشتری را در شبکه های اجتماعی که فقط به اینستاگرام ختم نمی‌شوند را تجربه کنید و با بازار های جدیدی آشنا شوید.