تعریف سازمان مجازی
دکتر جان، شرکت مجازی را این گونه تعریف می کند: «در آنجا یک نفر یا تعداد اندکی کارمند وجود دارد و همچنین هیچ آزمایشگاه داخلی و امکانات توسعه ای ندارد. معمولا یک شرکت مجازی با شبکه ها و منابع خارجی کار می کند و توسعه، تحقیق، انجام امور پتنت و سایر موارد توسط این تأمین کنندگان منابع خارجی انجام می گیرد. » رابین هوش اولین شرکت دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

استفاده از سازمان شرکت مجازی مزایای بسیاری دارد
طبق گفته های دکتر جان، فعالیت شرکت مجازی چندین مزیت مخصوصا برای وضعیت استارت آپ ها دارد. شرکت مجازی بر روی فعالیت‌های توسعه کار می کند و بایستی تمام افراد شاغل در شرکت در تمامی سطوح، دیدگاهی کلی از امور داشته باشند و در واقع تصویر بزرگی از توسعه شرکت در ذهن داشته باشند.
در شرکت های بزرگ، یک کارمند همیشه دید کلی در مورد توسعه محصول ندارد و وی تنها وظایف قسمت کوچکی از مجموعه بزرگ توسعه محصول را انجام می‌دهد، در چنین سازمان هایی برای ایجاد تصویرهای بزرگ‌تر نیاز به ورودی ها و پیشنهادات افراد مختلف است. قالب شرکت مجازی می‌تواند فعالیت‌های پیشرفته و توسعه ای توسط تأمین کنندگان صورت گیرد، به عنوان مثال می توان موردی را در نظر گرفت که یک دفتر حقوقی پتنت، ارزش شرکت را به مالکیت معنوی تبدیل نماید.

سازمان سنتی در مقابل سازمان مجازی

چالش هایی در نحوه به کارگیری شرکت مجازی وجود دارد
به کارگیری قالب شرکت مجازی دارای چالش هایی است، طبق تجربه دکترجان، در بعضی موارد شرکت های مجازی کوچک شایستگی لازم برای درک توسعه محصول از طریق تأمین کنندگان منابع خارجی ندارند و در نتیجه منجر به کندی یا در بعضی موارد سوء برداشت از مفهوم توسعه می شوند. با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی شرکت رابین هوش می‌توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. با توجه به تجربه و پیش زمینه وسیع دکتر جان در شرکت مجازی و تأمین کننده منابع خارجی برای شرکت مجازی فعالیت داشته.
چالش دیگر، انتظار غیر معمول داشتن از شرکت مجازی، می باشد؛ بعضی از شرکت های مجازی از عهده هزینه های گزاف عمليات تأمین کنندگان منابع خارجی برنمی آیند و خود شرکت مجازی نیز چنین دانش و قابلیتی برای توسعه محصول ندارد، در واقع انجام این امور برای تأمین کنندگان منابع خارجی هزینه بر است. چالش و محدودیت دیگر این است که درصورتیکه افرادی که شرکت مجازی را مدیریت می کنند، وقت کافی در جهت توسعه محصول و در ارتباط بودن با تأمین کنندگان منابع خارجی را نداشته باشند، مسلما در این وضعیت، توسعه پروژه شرکت مجازی با مشکل مواجه خواهد شد و متضرر خواهد گردید.

سازمان سنتی در مقابل سازمان مجازی

مقایسه سازمان سنتی و شرکت مجازی

طبق نظر دکتر جان، بین شرکت مجازی و سازمان سنتی تفاوت هایی وجود دارد. اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب وکارتان در شبکه های اجتماعی از رقبایتان پیشی بگیرید روی ارتباط سریع با سلبریتی ها کلیک کنید.
دکترجان می گوید: «تفاوت های زیادی مانند تفاوت موقعیت های مالی بین شرکت مجازی و سازمان های سنتی وجود دارد که مسلما سازمان های سنتی دارای منابع مالی بیشتری هستند».
“سازمان های سنتی (شرکت های دارویی بزرگ) دارای تجربه های وسیع و گسترده ای هستند، از نقطه نظر یک تأمین کننده منابع خارجی، بایستی درک نسبتا مناسبی از مسائل و زمینه های فنی و مالی سازمان های سنتی وجود داشته باشد.”
به بیان دیگر از نقطه نظر تأمین کنندگان منابع خارجی کوچک، همکاری با شرکت مجازی نسبت به همکاری با شرکت دارویی بزرگ ترجیح داده می شود. طبق تجربه من (دکتر جان)، شرکت های هم اندازه، از نظر سبک و سیاق و سرعت برقراری ارتباطات و فرآیند اخذ تصمیم گیری با یکدیگر به راحتی تعامل برقرار می کنند».
توضیحات نهایی دکترجان طبق تجربه دکتر جان در بخش های دارویی و بیوفناوری، شرکت مجازی بایستی به آزمایشگاه کوچکی برای انجام آزمایش های موارد شیمیای دسترسی داشته باشد (تخصص دکترجان).
انجام این مورد به عنوان چالشی برای شرکت مجازی محسوب می شود، ولی در صورت در اختیار داشتن اینگونه منابع، می تواند هزینه هایی را صرفه جویی کند، توضیح دیگر در مورد شرکت مجازی این است که شرکت مجازی نیازی به داشتن ساختار تضمین کیفیت مانند سازمان های سنتی (شرکت های بزرگ دارویی) ندارد. همچنین دکتر جان مشاهده نمود که بعضی شرکت ها در ادامه به همان صورت شرکت مجازی باقی می مانند و بعضی دیگر رشد کرده و به شرکت غیرمجازی تبدیل شده اند. اهمیت ساختار مالکین و سهامداران برای سازماندهی و مدیریت شرکت های مجازی و شرکت های سنتی یکسان است. همچنین طبق نظر دکترجان قالب شرکت مجازی به صورت بین المللی می باشد.

تجربه دکتر اندرسون در ارتباط با سازمان های کسب و کار مجازی
شرکتی که دکتر اندرسون در حال حاضر در آن فعال است به عنوان سازمان مجازی واقعی است، که تنها هسته مدیریت، کارمندان آن هستند. در طی این سال ها، تغییرات زیادی در شرکت رخ داده است، زمانی که شرکت تصمیم به راه اندازی بخش تحقیق و توسعه گرفته بود، دکتر اندرسون به شرکت ملحق شد. برای اطلاع از قیمت دیجیتال مارکتینگ بر مبنای هوش مصنوعی کلیک کنید.
در سال های اخیر شرکت به افزایش نیروها اقدام نمود و تعداد کارمندان از سه نفر در زمان شروع به پانزده نفر افزایش یافت. تعداد زیادی از پرسنل جدید، مدیر پروژه هستند، اگرچه شرکت رشد داشته، ولی شرکت همان ساختار مجازی را حفظ کرده و تمامی فعالی های توسعه ای به خارج از شرکت واگذار می شود. واحد فروش و فعالیت‌های نظارتی در حال حاضر در داخل شرکت بوده و این فعالیت‌ها مجازی نیستند.

چه فعالیت‌هایی باید به خارج از شرکت واگذار شود؟
در شرکتی که در حال حاضر دکتر اندرسون در آن مشغول به کار است، بعضی از فعالیت ها به صورت مجازی انجام نمی شود، که شامل واحد فروش، تیم مدیریت، تیم تضمین کیفیت و مدیر پروژه تحقیق و توسعه است. دکتر اندرسون معتقد است که صلاحیت‌های نظارتی در جهت تعامل مناسب با مقامات نظارتی باید در داخل شرکت وجود داشته باشد.
فعالیت های بازاریابی و روابط عمومی توسط تأمین کنندگان خارجی صورت می گیرد، ولی فعالیت های فروش توسط کارمندان شرکت انجام می شود. دکتراندرسون، این موضوع را برای اعتبار فرایند فروش ضروری می داند. در ادامه مسیر رشد و پیشرفت شرکت نیز مسائل مالی به دلیل حجم بالای کار بایستی در داخل شرکت صورت گیرد.

فواید و چالش های مرتبط با منابع خارجی
دکتراندوسون به دلیل عدم نیاز به سرمایه گذاری در زیر ساختارها و در مدت زمان مشخص و در مرحله استارت آپ، تأسیس و مدیریت شرکت به صورت مجازی را مفید می داند همچنین استفاده از متخصصین خارجی با تامین کنندگان منابع خارجی مناسب، بایستی دارای انعطاف بوده که در عصر توسعه و رقابت شدید، بعنوان مزیت و فایده محسوب می شود.
دستیابی تأمین کننده منابع خارجی مناسب نیازمند صلاحیت، مشاوره و شبکه سازی است. لذا طبق نظر دکتر اندرسون، مشاوران عالی بایستی در داخل شرکت فعال بوده و با دید و چشم انداز کلی نقشه راهبردی شرکت را تحت کنترل داشته باشند.
در شرکت مجازی، یک کارشناس عمومی مناسب‌تر از یک متخصص است. در اختیار داشتن گروه مشاور داخلی و شبکه عمومی خوب برای یافتن یک تأمین کننده منابع خارجی مناسب، ضروری است. یک مدیر پروژه در شرکت مجازی بایستی نیازهای توسعه مداوم را درک کند، اما نیازی به داشتن دانش جزئی برای انجام امور کاری ندارد.

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌ی فناوری اطلاعات کلیک کنید.

سازمان سنتی در مقابل سازمان مجازی