دیجیتال مارکتینگ در مارکت دیجیتال

روش موثر دیگر برای مهار کانال های دیجیتالی برای دیجیتال مارکتینگ دستیابی به مخاطبان هدف و بازاریابی تأثیرگذار است . کسب وکارها می توانند با افراد مشهور ، سایت ها یا افراد دیگری که در زمینه آنها متخصص شناخته می شوند و دارای ارزش های مشابه هستند پارتنر (شریک) شوند و از آنها به عنوان اهرمی برای تقویت پیام کسب و کارتان استفاده نمایید سپس آنها می تواند با محتوا و پیشنهادات و ایجاد انگیزه به دنبال کنندگان نرم افزارهای اجتماعی ( اینستاگرام ) و جامعه آماری تأثیرگذاران برای کسب شهرت و جلب نظر طیف وسیعی از مخاطبان را به صورت بسیار سریع تر از تمام راههای ارتباطی تبلیغاتی به یکدیگر برسانند . بسیاری از بازاریابان با بازاریابی اینفلوئنسری موفقیت کسب کرده اند  وبه راههای از دیجیتال مارکتینگ راه یافته بودند ، از هر 10 مورد 9 نفر یادآوری می کنند که این روش از دیگر راههای مورداستفاده با تجربه قبلی یکسان یا بهتر حتی ، تاثیر گذارتر بوده است. علاوه بر این ، بر اساس آمار سایت های پربیننده و آماری عنوان شده است که  از هر 2 زن ، 1 نفر تصمیم خود را بر اساس توصیه یک فرد تأثیرگذار تعیین می کند . در دیجیتال مارکتینگ تحلیل این موضوع که 50 درصد جامعه را طوری ترغیب کنید که باز نیمی از آنها شما را ببینند را نمی توان نادیده گرفت.رابین هوش توانسته است لینک مرتبط با ارتباط با سلبریتی ها و اینفلوئنسرها را با عنوان “ارتباط سریع با سلبریتی ها” را به عنوان رتبه ( Rank ) یک گوگل به خود اختصاص دهد . اقدام به این کار می تواند اهمیت و تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ را بیشتر از پیش برای دیده شدن نمایان سازد .

کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل به اشخاص حقیقی در پروسه دیجیتال مارکتینگ ، حقوقی و کسب و کارها این امکان را می دهد تا با مشتریان و چشم انداز ترسیم شده برای ارتباط با مخاطبان را به طور چشمگیری افزایش دهد ، برای آنها خبرنامه یا پیشنهادات سفارشی بر اساس تاریخچه خرید گذشته یا مشارکت های تجاری برای آنها ارسال کنند. اگر فردی با چند نقطه تماس با برند تجاری شما ارتباط برقرار کرده باشد – مانند پیشنهاد ایمیل با 10 درصد تخفیف از مواردی که در نظر گرفته اند یا ارسال رایگان – این ممکن است در نهایت منجر به تبدیل مشتری بدون انگیزه خرید با مشتری با پتانسیل خرید و حتی تبدیل به مشتری وفادار شود. تقریباً 60٪ از مصرف کنندگان می گویند که ایمیل در تصمیم گیری آنها در خرید نقش دارد . علاوه بر این در دنیای دیجیتال مارکتینگ ، ایمیل های معاملاتی به احتمال زیاد توسط مشترکان باز می شوند . رابین هوش با استفاده از پنل و ایمیل سرور خود و دیتابیس ایمیلی خود و ترکیب آن با محتوای مناسب و متناسب با محصول یا خدمات شما می تواند سهم شما را از این فعالیت با پتانسیل بالا را محقق سازد.در سال 2018 ، روزانه به طور متوسط ​​293.6 میلیارد ایمیل ارسال و دریافت شده است. 89٪ بازاریابان از ایمیل به عنوان کانال اصلی تولید سرنخ برای بازاریابی موثر استفاده می کنند. متوسط ​​نرخ کلیک و بازشدن و خوانده شدن ایمیل 3.43٪ بود. میانگین نرخ لغو اشتراک و خوانده شدن برای سال 2019 در حدود 0.2٪ بود . میانگین میزان هرزنامه در سال 2019حدودا  0.02٪ بود . در سال 2019 ، متوسط ​​نرخ بازنمودن ایمیل ها 22،15٪ بود. در همین حال ، میانگین نرخ کلیک برای باز کردن 15.49٪ بود. 86٪ از حرفه ای ها ارتباط ایمیل را در اولویت قرار می دهند . 21٪ از ایمیل های ارسالی در اولین ساعت تحویل باز می شوند. در فرآیندهای دیجیتال مارکتینگ بازاریابی از طریق ایمیل دارای 4200٪ ROI (42 دلار برای هر 1 دلار هزینه شده) است. ایمیل در تبدیل 40٪ بهتر است (در مقایسه با فیس بوک و توییتر). 40٪ از بازاریابان B2B ادعا می کنند که خبرنامه های ایمیل مهمترین روش در استراتژی بازاریابی محتوای آنها هستند. 37٪ از پاسخ دهندگان از ایمیل به عنوان موثرترین کانال برای وفاداری و حفظ مشتری نام می برند ، در حالی که وب سایت ها توسط 13٪ و رسانه های اجتماعی فقط 11٪ نامگذاری شده اند. ایمیل های بازاریابی و تبلیغاتی بر تصمیم خرید 50.7٪ از مشتریان تأثیر می گذارند. از بازاریابی ایمیلی بیشتر برای تولید و ایجاد رهبری (85٪) ، فروش (84٪) ، رشد بازخورد (78٪) و حفظ مشتری (74٪) استفاده می شود.

دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی محتوایی
 • بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا به تیم های بازاریابی این امکان را می دهد تا در پاسخ به سوالات کاربران خود پیشگام باشند. تیم های بازاریابی محتوا برای توسعه دیجیتال مارکتینگ در طول سه مرحله از ایجاد انگیزه برای خریدار یا مخاطب از طریق تولید محتوای  متنی ، تصویری و موشن گرافیک برای رسوخ در بازار و کمک به کسب و کارها در جهت رشد و پویایی در بررسی نیاز مخاطبان را نشان می دهد .
مرحله آگاهی: خریدار متوجه می شود که به یک نیاز احتیاج دارند .
مرحله بررسی: خریدار برای پاسخگویی به این نیاز عملیاتی را تعیین می کند .

مرحله تصمیم گیری:
خریدار برای تأمین نیاز در مورد یک محصول / خدمات تصمیم به خرید می گیرد .

 • بازاریابی بدون محتوای عالی غیرممکن است

در دیجیتال مارکتینگ صرف نظر از اینکه از چه نوع تاکتیک های بازاریابی استفاده می کنید ، بازاریابی محتوا باید بخشی از روند شما باشد ، نه چیزی جداگانه. محتوای با کیفیت بخشی از انواع بازاریابی است:

بازاریابی در شبکه های اجتماعی:
استراتژی بازاریابی محتوایی قبل از استراتژی شبکه های اجتماعی شما قرار دارد.

سئو:
موتورهای جستجو به کسب و کارهایی که محتوای با کیفیت و ثابت منتشر می کنند پاداش می دهند.

روابط عمومی:
استراتژی های موفقیت آمیز روابط عمومی به موضوعاتی که خوانندگان به آن اهمیت می دهند و نه تجارت آنها رسیدگی می کنند و اینگونه دیجیتال مارکتینگ بخشی های تبلیغاتی شما را به بهترین شکل مدیریت می نماید .

تبلیغات کلیکی :
برای آوردن مخاطبان هزینه ای به ازای هر کلیک ، شما به محتوای عالی برای پشتیبانی از مسائل فنی که منجر به جذب کلیک ها به وب سایت شما دارد احتیاج دارید.

بازاریابی ورودی:
جذابیت محتوا باید به صورت هدفمند به هدایت ترافیک ورودی منجر شود.

استراتژی محتوا:
استراتژی محتوا بخشی از اثر گذارترین بخش استراتژی های بازاریابی محتوا می باشد که باید به تبدیل کلیک ها به ارزش افزوده و جذب مخاطبین جامعه هدف شما منجر شود تا شما را در نزدیک شدن به اهداف استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما یاری نماید .

  • مزایای دیجیتال مارکتینگ برای صاحبان کسب‌ و کار
   • سئو مارکتینگ

   با یک نگاهی به دیجیتال مارکتینگ ، بهینه سازی موتور جستجو اغلب با بازاریابی محتوا همراه است. هنگامی که مشتری (مخاطب ) از روی جستجوی نیازهای خود به موضوع مورد نظر خود میرسد ، احتمالاً روی یکی از سه نتیجه اول ظاهر شده در Google کلیک می کند. این کار با بهینه سازی محتوا برای تجربه کاربر و اطمینان آن از در دسترس بودن عناصر فنی برای ایجاد خزنده های موتور جستجو برای یافتن و نمایه سازی آسان این محتوا انجام می شود.

   • بازاریابی وابسته

   بازاریابی وابسته مانند برنامه های ارجاعی است ، این شامل کار با افراد یا شرکت های خارجی است که تحت این توافق آنها محصول شما را در ازای دریافت پورسانت از هر فروش تبلیغ می کنند که می تواند ناشی از تلاش آنها باشد که این مورد خود نیز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما قدرت می بخشد . این روشی برای کاهش هزینه ها و برون سپاری برخی از اقدامات سنگین تبلیغاتی است ، با این وجود اعتبار برند خود را به دست شخص دیگری می دهید ، بنابراین این نوع بازاریابی اغلب به نظارت و پیگیری گسترده تری نیاز دارد.
   دیجیتال مارکتینگ را متوان نمونه ای از بازاریابی شرکت های وابسته می تواند زمانی باشد که آگهی در پادکست یا نمایش رادیویی کد تخفیف را برای شنوندگان ارائه می دهد تا هنگام خرید محصول از آن استفاده کنند ، دانست . مشتری ممکن است 30٪ تخفیف خرید خود را دریافت کند ، به عنوان مثال در ازای نمایش درصد کمی از هر خرید را که با استفاده از کد انجام می شود ، دریافت می کنند.

   • موبایل مارکتینگ

   ابتکارات بازاریابی موبایل می تواند شامل بسیاری از استراتژی های بازاریابی دیجیتال ذکر شده در بالا باشد و به طور معمول از ترکیبی از پیام های متنی ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل ، اطلاع رسانی های فشرده و برنامه های تلفن همراه استفاده می کند. اهمیت بازاریابی موبایل برای رشد و تعالی در فضای دیجیتال مارکتینگ در حال افزایش است ، زیرا پیش بینی می شود تا سال 2024 تعداد خریداران تلفن همراه تقریباً به 187.5 میلیون کاربر برسد. با حرکت واضح به سمت موبایل ، بازاریابان باید به این فکر کنند که چگونه می توانند تلاش های فعلی بازاریابی خود را برای موبایل بهینه کنند تا بتوانند یک تجربه یکپارچه و کاربرپسند را ارائه دهند. بازاریابی موبایلی هنر بازاریابی تجارت شما برای جلب نظر کاربران دستگاه های تلفن همراه است. هنگامی که به درستی انجام شود ، بازاریابی موبایل به مشتریان یا مشتریان بالقوه خود با استفاده از تلفن های هوشمند اطلاعات شخصی ، حساس به زمان و مکان را می دهد تا بتوانند آنچه را که لازم دارند دقیقاً در صورت نیاز حتی اگر در حال حرکت باشند را به دست آورند. اگر نوعی استراتژی بازاریابی موبایل را اجرا نمی کنید در حال جا ماندن از رقبا هستید .

  • با ارتباطات مکرر وفاداری مشتری را افزایش دهید

  همانطور که می دانید هزینه جذب و تبدیل مشتری جدید بیشتر از هزینه حفظ مشتری موجود است. ایجاد وفاداری مشتری دشوار است ، اما ارزش تلاش شما را دارد . در دنیای دیجیتال مارکتینگ نهایی کردن فروش با مشتریان عالی و هدف اصلی است ، اما حتی بهتر است آنها را پس از فروش نیز حفظ کنید . مشتری حفظ شده می تواند خرید دیگری انجام دهد یا برند شما را به دیگران توصیه کند ، که به افزایش فروش کمک می کند . برای حفظ مشتریان ، باید با آنها در تماس باشید و بازاریابی دیجیتال این کار را از همیشه آسان تر می کند. برخی از تاکتیک های اثبات شده عبارتند از:

  پیشنهادات ایمیل شخصی :
  در راستای استراتژی دیجیتال مارکتینگ همانطور که در مورد مشتریان خود اطلاعات کسب می کنید ، می توانید پیشنهادهای شخصی مانند کدهای تخفیف فصلی برای محصولات مرتبط یا دسترسی انحصاری به محصولات جدید را برای آنها ارسال کنید. این نه تنها باعث می شود مشتری احساس ارزشمندی کند ، بلکه فروش مکرر را نیز در پی خواهد داشت.

  تعامل در شبکه های اجتماعی :
  مشتریان را تشویق کنید تا شما را در کانال های رسانه های اجتماعی دنبال کنند. وقتی این کار را انجام دهند و زمانی که در فیدهای شبکه های اجتماعی خود پیمایش می کنند ، روزانه به آنها دسترسی خواهید داشت و این دقیقا جاییی است که شما به اهداف استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود نزدیک شده اید . آنها را با محتوای مفید ، مرتبط یا محتوایی که به آنها الهام بخش و دلگرم کننده است را درگیر کنید . هر زمان که آن ها دوباره به خدمات یا محصول شما نیاز داشته باشند ، خرید آنها از تجارت شما مستعدتر خواهد بود.

مزایای دیجیتال مارکتینگ