عدم وجود منابع خارجی شایسته

در صورتی که تأمین کننده خارجی با شایستگی های لازم موجود نباشد، پروژه به خوبی پیش نمی‌رود یا ممکن است با تأخیر زیاد و فاحشی روبه رو شود و یک تهدید است. این عدم جذب به موقع و در اختیار داشتن شایستگی های لازم به عنوان تهدید ای برای فعالیت شرکت مجازی محسوب می شود.
یک تهدید دیگر برای شرکت مجازی این است که به علت اینکه از استخدام تمام وقت استفاده نمی کند و تنها از متخصصان برای مدت محدودی استفاده می نماید، شركت با عدم حضور همیشگی نیروی متخصص مواجه است همچنین از طرف دیگر ممکن است استخدام تمام وقت برای متخصص جذاب نبوده و وی تمایل داشته باشد که به عنوان مشاور به جای کارمند تمام وقت همکاری نماید.

از دست دادن دید کلی پروژه

در صورتی که برای ساختار سازمان برنامه کاری گروه برنامه ریزی مناسبی صورت نگیرد، ریسک عدم حفظ و تمرکز بر دید کلی پروژه و اهدافش رخ می دهد. همچنین پراکندگی مکانی تأمین کننده ها و اختلاف زمانی آن‌ها منجر به عدم مدیریت و کنترل اوضاع می شود.با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی شرکت رابین هوش می‌توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

تهدید ها در شرکت مجازی

اهداف فردی ذی نفعان

ممکن است ذینفعان دارای اهداف فردی باشند که با اهداف شرکت همخوانی نداشته باشد، که این حالت موجب تهدید تاخیرات، افزایش هزینه ها و از دست رفتن ارزش دارایی های شرکت می گردد. به عنوان مثال یک سرمایه گذار یا مؤسس تمایل دارد سریعا برای کسب بازگشت مالی از فرایند خروج استفاده نماید که ممکن است با اهداف بلند مدت شرکت در تناقض باشد.

عدم ارتباط صحیح

عدم اجرای صحیح ارتباطات صحیح موجب عدم درک متقابل، بروز تهدید و تاخیرات زیاد و افزایش هزینه ها می شود. اجرای ارتباطات سازمان یافته و صحیح و مستقیم نیاز به تجربیات و مهارت های مشخصی دارد و بایستی به این نکته توجه داشت که شکست در نحوه استفاده از این نوع ارتباطات متداول است. رابین هوش اولین شرکت دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

تهدید ها در شرکت مجازی

قراردادهای ناقص يا نادرست

از آن جا که دارایی اصلی و ارزش شرکت مجازی در خارج از شرکت ایجاد می شود، قانون مند نمودن قرارداد و تاکید بر مالکیت نتایج به دست آمده از ضروریات می باشد. در صورتی که قرارداد مذکور، هماهنگ با خواسته های شرکت مجازی و تامین کنندگان منابع خارجی نباشد، منجر به کاهش ارزش اصلی می شود و یک تهدید است. با توجه به اینکه استخدامی در داخل شرکت مجازی انجام نمی شود، قراردادهای عدم افشای اطلاعات، مسئولیت ها و حقوق تأمین کنندگان منابع خارجی دارای اهمیت فراوانی است.
اگر چنین قراردادهایی به درستی مدیریت نشود، ممکن است هماهنگی تأمین کننده منابع خارجی با اهداف شرکت صورت نگرفته و باعث عدم شفافیت در مالکیت نتایج بدست آمده شود که در نتیجه ارزشهای مهم از دست می رود. افراد کلیدی شرکت را ترک می کنند شرکت مجازی بسیار وابسته به تیم مرکزی است. در صورتی که یکی از اعضای تیم، شرکت را ترک کند، تاخیرات غیرقابل جبران و سوء تفاهم های متقابلی به وجود می آید، معمولا این موضوع به خاطر عدم توجه به مستندسازی فعالیت ها پیش می آید.
طبق قوانین، مسئول ایجاد و به روز رسانی مستندات، به خصوص زمانی که فردی از تیم خارج می شود، بعهده رئیس هیأت مدیره است. اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب وکارتان در شبکه های اجتماعی از رقبایتان پیشی بگیرید روی ارتباط سریع با سلبریتی ها کلیک کنید.

این مستندات بایستی به نحوی تهیه شود که به صورت مستقل و خودمحور بوده و برای درک آن ها نیازی به فرد تهیه کننده آن نباشد، بنابراین به روز رسانی مداوم مستندات، چالشی است که به دلیل استفاده داخلی از مستندات ارتباطات تمامی شرکت ها امروزه مجبور به کار و فعالیت مجازی هستند، بطوریکه اکثر همکاری‌ها جهانی شده اند. نه تنها شرکت های مجازی از روش های مجازی استفاده می کنند، حتی شرکت های دارویی بزرگ نیز از طریق روش های مجازی با یکدیگر تعامل و ارتباط دارند؛ به طوری که متخصصین شرکت در مکان های مختلفی از جهان قرار دارند. برای اطلاع از قیمت دیجیتال مارکتینگ بر مبنای هوش مصنوعی کلیک کنید.
با توجه به تجربه دکترليند، برگزاری جلسات حضوری، یک یا دو بار در سال ضروری است و تا حد امکان بهتر است که افزایش یابد. نیاز به جلسات حضوری بستگی به پیش زمینه همکاری شرکت کنندگان دارد. همچنین اختلاف فرهنگی امر مؤثری در نحوه ارتباط شرکت کنندگان می‌باشد. به عنوان مثال، تجربیات شخصی دکترلیند اینگونه است:

  • در مکالمه با یک آمریکایی، بعد از طرح سؤال، 15 ثانیه سکوت خوب است. ولی بعد از این مدت اگر جوابی ندهید، وی این سکوت را به عنوان تأیید مطالب تفسیر می کند.

در اروپا و کشورهای اسکاندیناوی، بعد از طرح سؤال، 45 ثانیه سکوت خوب است و در صورت جواب ندادن در این زمان، مبنا بر این خواهد بود که شک و شبه‌ای در این بحث وجود دارد و مطلبی مورد تأیید قرار نگرفته است. دکتر لیند اینگونه جمع بندی می‌کند که در این دو مثال ممکن است سوءتفاهم های در سرعت پاسخگویی افراد پیش بیاید و ممکن است مکالمه بر اساس این برداشت‌ها خاتمه و جمع بندی می‌شود. جهت رفع اینگونه سوء تفاهمات ناشی از فرهنگ های مختلف، استفاده از ویدیو کنفرانس پیشنهاد می گردد؛ زیرا در طی این 45 ثانیه سکوت، فرد مقابل می تواند شاهد تلاش طرف مقابل برای آماده سازی جواب باشد و کمتر دچار سوء برداشت نگردد.
زبان، مبحث مهم دیگری است، زیرا صحبت به زبان دیگر به غیر از زبان مادری کار نسبتا دشواری است؛ چون بخشی از مغز بایستی برای پیداکردن واژه ها تمرکز نماید. همچنین استفاده از زبان بدن در زمان مکالمه هم جزء توانایی های افراد است.
نظريات نهایی دکتر لیند در هنگام تأسیس شرکت مجازی، جهت تعیین سؤالات و چالش های مربوطه، گروه پروژه را ایجاد می کند. برای استارت آپ، شایستگی هایی به غیر از دانش محصول نیاز است. وی مخالف تأسیس شرکت با جمعی از محققین و بدون داشتن سایر شایستگی های عملی است.
یک مدیر مناسب و توانمند در مدیریت، اساس شروع فعالیت چنین شرکت هایی است. در یک شرکت بیوفناوری جهت توسعه محصول و استفاده از تأمین کنندگان منابع خارجی مانند آزمایش های بالینی نیاز بیشتری به فعالیت مجازی است.

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌ی کسب وکار مجازی کلیک کنید.

تهدید ها در شرکت مجازی