دکتر جیمز، مدیرعامل شرکت مجازی کوچکی است که تنها یک کارمند دارد و آن کارمند هم مدیر عامل است. دکتر جمیز همین تجربه را در شرکت مجازی قبلی داشته است، وی در زمینه پروژه های بالینی و پیش بالینی تجربه داشته که سال ها قبل در شرکت بزرگ دارویی کسب نموده است. به علاوه وی تجربه ورود محصول به بازار از طریق تأییدیه رویه های مرکزی اروپا رانیز دارد.

تجربه در اسپین اف دانشگاهی و سازمان های کسب و کار مجازی

 دکتر جیمز، تجربه در دو اسپین اف دانشگاهی در شرکت قبلی و شرکت فعلی دارد و کار و فعالیت هر دوی این شرکت ها انتقال نتایج علمی دانشگاهی به محیط صنعتی بوده است. به دلیل اینکه وی تنها کارمند شرکت بوده، لذا دارای تجربیات متعددی است. رابین هوش اولین شرکت دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
وی تجربه انجام پروژه‌ها از پیش بالینی تا مرحله بالینی را به عنوان تنها کارمند شرکت دارد، که اینکار از طریق ارتباط شرکت مجازی با تأمین کننده خارجی (مشاوران با تأمین کنندگان منابع خارجی) صورت گرفته است. وی چالش ارتباطی بین مدیرعامل و سایر ذی نفعان (هیأت مدیره، کمیته رهبری، سهامداران و مؤسسان) را به صورت کاملا راهبردی می‌داند و تجربه کرده است.

تجربه در صنعت

تفاوت راه‌های ارتباطی

 در مورد موضوع ارتباطات بین شرکت مجازی و طرف خارجی، دکتر جیمز به این مطلب اشاره می‌کند که قالب و محتوای ارتباطات بستگی به فرد گیرنده دارد. با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی شرکت رابین هوش می‌توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.
بنابراین تنوع طرفین در شبکه شرکت مجازی نیاز به هماهنگی و تنظیم راه‌های ارتباطی و اطلاع رسانی داشته که پیچیدگی های خود را نیز بهمراه دارد که بر اساس مخاطبین مانند سهامداران، مشتریان، سرمایه گذار جدید، جامعه علمی، سازمان های نظارتی، جامعه پزشکی، گروه بیماران با ارسال متن به وب سایت ها با حضور در کنفرانس ها و جلسات تقسیم بندی می شود. در ضمن شرکتی که در بازار سهام عضو شده است نیز نیاز به سطح مختلفی از ارتباطات دارد.

تجربه در صنعت

تفاوت فعالیت در شرکت مجازی در مقایسه با سازمان سنتی

 با توجه به تجارب دکتر جیمز در سازمان بزرگ سنتی، این امکان را برای وی به وجود آورده که مقایسه ای بین این نوع سازمان و قالب شرکت مجازی ارائه نماید. یک شرکت بزرگ دارای بروکراسی زیادی است و در نتیجه کارکردن در آن به علت زیرساختار پیچیده و کارها و امور دستوری (به طور مثال تهیه گزارش هفتگی رسمی) بسیار مشکل‌تر است. شرکت بزرگتر دارای منابع بیشتر و به همان نسبت قابلیت های بیشتری در داخل شرکت است، اما دارای زیرساخت پیچیده‌تری می‌باشد که این موضوع برخلاف قالب شرکت مجازی است که دارای منابع محدود، و پیچیدگی کمتری در زیر ساختارهایش است.

تعریف شرکت مجازی

در مورد تعریف نحوه عملکرد شرکت مجازی، دکتر جیمز این گونه توضیح می‌دهد:
در شرکت مجازی، هیچ ساختار داخلی به غیر از الزام قانونی (یک مدیرعامل یا فرد پاسخ دهنده) وجود ندارد. طبق الزام قانونی، یک مدیرعامل بایستی در شرکت وجود داشته باشد. اگر می‌خواهید برای تبلیغ کسب وکارتان در شبکه های اجتماعی از رقبایتان پیشی بگیرید روی ارتباط سریع با سلبریتی ها کلیک کنید.
دکتر جیمز ادامه می‌دهد که طیفی از شرکت‌ های مجازی از یک تا پنج یا حداکثر ده نفر کارمند تشکیل شده است. آن‌ها اغلب امکانات و تجهیزات در داخل شرکت ندارند و برای انجام توسعه موارد به شرکت های خارجی واگذار می‌شوند. بنابراین بیشتر امور توسط پیمانکاران جزء خارجی انجام می‌شود (مانند شرکت حقوقی پتنت، آژانس بازاریابی، سازمان های تحقیق قرارداد، و در بعضی موارد آزمایشگاه‌های دانشگاهی و سایر موارد).

بازتاب الزامات برای شروع شرکت مجازی

 در شرکت مجازی شما مجبور هستید از یک طرف با یک منبع خارجی (مشاوران یا تامین کنندگان منابع خارجی) و در همان زمان با منبع خارجی دیگری (مشاوران یا تأمین کنندگان منابع خارجی دیگر) به صورت جداگانه ارتباط برقرار نمائید تا جهت کسب نتایج، هماهنگی لازم بین آن‌ها صورت گیرد. برای انجام این چنین امور، بایستی کارگروهی تشکیل شود تا اطلاعات بین اعضای گروه به صورت باز، ارائه شده و جهت رسیدن به اهداف شرکت تنظیم و تعدیل شود. بایستی توجه داشت که اطلاعات زیادی مورد نیاز نیست و هر دو طرف الزامی به دانستن همه اطلاعات ندارند (برای حفظ مسائل امنیتی) و همچنین بایستی توجه داشت که جلوگیری از پخش اطلاعات اضافی موجب انجام دقیقتر کارها می شود. برای اطلاع از قیمت دیجیتال مارکتینگ بر مبنای هوش مصنوعی کلیک کنید.
همچنین بایستی یک نسخه از نامه نگاری های بین تأمین کنندگان دقیقتر کارها می‌شود. همچنین بایستی یک نسخه از نامه نگاری های بین تأمین کنندگان منابع خارجی، برای مدیرعامل شرکت مجازی ارسال شود، اینکه مدیرعامل در همه ارتباطات بخواهد هماهنگی انجام دهد موجب هدر رفتن زمان وی می‌شود. چنین گردش اطلاعاتی بین تأمین کنندگان منابع خارجی نیاز به تکمیل فرم پتنت، امضای قرارداد انتقال تجهیزات بین تمام افراد طرفین قرارداد دارد و همچنین در همین راستا قرارداد عدم افشای اطلاعات و فرهنگ سازمانی بایستی وجود داشته باشد. معمولا انجام یک کار کوچک توسط تأمین کننده منابع خارجی نیازی به دسترسی به اطلاعات محرمانه شرکت ندارد. بنابراین پیشنهاد می شود سطح محرمانه بودن و دسترسی به اطلاعات تعیین شودتا در حد نیاز، از اطلاعات استفاده شود.

مزایای کار به صورت مجازی

 بر اساس نظر دکتر جیمز، مزایای متنوعی در ارتباط با نحوه کار در شرکت مجازی وجود دارد. تصمیم گیری ها در مسیر کوتاهی انجام می‌شود و در نتیجه انعطاف و امکان بازتاب سریع در شرکت مجازی وجود دارد. قالب شرکت مجازی بر اساس صرفه جویی در زمان دارد. تصمیم گیری ها در مسیر کوتاهی انجام می‌شود و در نتیجه انعطاف و امکان بازتاب سریع در شرکت مجازی وجود دارد. قالب شرکت مجازی بر اساس صرفه جویی در زمان و هزینه است و معمولا شرکت دارای پروژه های جذابی است که اطلاعات پروژه‌ها را در دسترس قرار می‌دهد، و برخلاف آن دسترسی به اطلاعات در شرکت‌های بزرگ بسیار محدود است.
قابل دسترس بودن اطلاعات، برای جذب سرمایه گذاران خارجی ضروری است همچنین جهت دریافت نظرات مفید رهبران و سایر منابع خارجی نیز کاربرد فراوانی دارد. همچنین این امکان برای تأمین کننده منابع خارجی ایجاد می‌شود تا بر روی توسعه شرکت مجازی تأثیر مناسبی داشته باشند. در بهترین شرایط نماینده تأمین کننده منابع خارجی به جای عملکرد به عنوان یک فرد خارجی بیشتر به عنوان همکار شرکت مجازی عمل می‌نماید (که معمولا در شرکت بزرگ رخ نمی‌دهد).

چالش های کار در شرکت مجازی

نظرات دکتر جیمز در مورد چالش های کار در شرکت مجازی بدین شرح است:
شرکت مجازی دارای منابع (پرسنلی و مالی) محدودی است. اندازه مهم است؛ یک شرکت مجازی کوچک ممکن است نتواند توجه خاص تأمین کننده منابع خارجی بزرگ را به آسانی به دست آورد و همچنین شرکت مجازی کوچک دارای منابع محدودی برای مذاکره است. به علت تعداد اندک پرسنل، ریسک نسبتا زیادی در حفظ توانایی ها و دانش در فرایند توسعه مداوم در شرکت مجازی وجود دارد.
چالش دیگر در این زمینه تعیین سطح اطلاعات و میزان ارائه اطلاعات به گروه‌ها و شبکه های مختلف است که بایستی به طور فردی صورت گیرد. همچنین در حیطه و محتوای ارتباطات (مانند محرمانه بودن در مقابل غیر محرمانه بودن) بایستی دقت فراوان شود و سطح دسترسی اطلاعات به فرد مناسب در زمان مناسب ارائه گردد. چالش دیگر، شامل تداوم تأمین مالی و جذب قابلیت های مناسب (هیأت مدیره و تأمین کننده منابع خارجی) است. همچنین بایستی از کیفیت نحوه انجام کار در شرکت مجازی با توجه به محدودیت منابع اطمینان حاصل نمود. در ضمن یافتن همکار مناسب که درک مناسبی از فعالیت‌های توسعه‌ای شرکت داشته باشد، چالش دیگری محسوب می‌شود.

برای مطالعه مقاله های دیگر در زمینه‌ی کسب وکار مجازی کلیک کنید.

تجربه در صنعت