بهینه سازی نرخ تبدیل دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

بهینه سازی نرخ تبدیل از ارکان اصلی دیجیتال مارکتینگ می‌باشد که به کاهش هزینه، فروش بیشتر و سودآوری کسب و کارتان کمک می‌کند. صاحبین کسب و کار زمانی نیاز به CRO پیدا می‌کنند که متوجه می‌شوند تعداد کاربرانی که با تبلیغات و روش های دیگر به وبسایت تان می‌آیند حتی از سایت رقیب هم بیشتر می‌باشد اما فروش سایت رقیب همچنان بیشتر است.
اینجاست که CRO به کار می‌آید تا کاربر را به یک مشتری، و بعد به مشتری وفادار تبدیل کند.تیم رابین‌هوش علاوه بر تخصص خود در این زمینه از هوش مصنوعی کمک گرفته تا به بهترین نرخ تبدیل برای صاحبین کسب وکار دست یابید.

نرخ تبدیل چیست؟

 Conversion rate، عبارتند از نسبت تعداد هدف های اجرا شده (تبدیل) به کاربران وبسایت است. در یک فروشگاه اینترنتی تعداد خریدها یا همان تعداد تبدیل ها به تعداد کاربران سایت تقسیم می شود.
بهینه سازی نرخ تبدیل، پس از بازدید از وبسایت اتفاق می‌افتد. این موضوع با بهینه سازی نرخ‌تبدیل برای سئو یا تبلیغات کلیکی متفاوت است زیرا در آن تعداد کلیک ها از سرچ یا تبلیغات مهم است و هنوز وبسایت بازدید نشده است.

تبدیل Conversion چیست؟

یک تبدیل یک اصطلاح عمومی برای بازدیدکنندگانی است که یک هدف وب سایت را اجرا می‌کنند. اهداف می‌تواند اشکال و اندازه های مختلفی داشته باشند. اگر از سایت خودتان برای فروش محصولات استفاده می‌کنید.
هدف اولیه برای بازدیدکننده فروشگاه اینترنتی ایجاد یک خرید است که بعنوان یک تبدیل ماکرو می‌توان شناخت. تبدیل های کوچکتر از تکمیل خرید (تبدیل ماکرو) نیز وجود دارد مانند عضویت در خبرنامه ایمیلی که به آن تبدیل میکرو گفته می‌شود.