بهینه سازی رابط کاربری دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی

بهینه سازی رابط کاربری(UI)

تیم طراحی رابین ‌هوش با درنظر گرفتن روانشناسی مخاطبان سایت؛ رنگ‌ها، شکل‌ها و … را بسته به نوع کسب وکار تان به سبک هوش مصنوعی پیش می‌برد. رابط کاربری UI سایت شما باید به طوری باشد که مخاطب را در لحظه ورود به سایت جذب کند تا مخاطبانتان زمان بیشتری را در سایت شما ببیننند. همین امر موجب کمک به سئو سایتتان هم می‌شود.

رابط کاربری نقطه تعامل و ارتباط انسان و کامپیوتر در یک دستگاه است. این می‌تواند شامل صفحه نمایش، صفحه کلید ، ماوس و ظاهر یک دسک تاپ باشد. همچنین روشی است که کاربر از طریق آن با برنامه یا وب سایت ارتباط برقرار می‌کند. وابستگی بسیاری از مشاغل به برنامه های وب و اپلیکیشن‌­های تلفن همراه موجب شده تا تعداد زیادی از شرکت ها امتیاز بیشتری برای رابط کاربری و ارتقاء تجربه کلی کاربر، قائل باشند. هدف طراحان ایجاد طرح هایی است که کاربران استفاده­ای آسان و بی دردسر را تجربه کنند.

آخرین وظیفه‌ی طراح رابط کاربری نیز پیاده سازی طراحی به کمک یک توسعه دهنده است. در گذشته تفاوتی میان طراح رابط کاربری و توسعه دهنده قائل نمی‌شدند. اما امروزه طراح وب (که در واقع همان طراح رابط کاربری است که توانایی کدنویسی دارد) به عنوان طراح رابط کاربری شناخته می‌شود. در حالی که طراح تجربه کاربری نیازی به کدنویسی ندارد. طراحی رابط کاربری امری است که بر پایه ساخت رابط کاربری هایی جذاب با گذر زمان تکیه دارد و با گذشت زمان دچار تکامل و تغییر می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت طراحی رابط کاربری سه بخش از محصول را تشکیل می‌دهد:
Sense: شامل کنش و واکنش محصول در رابطه با ورودی کاربر و یا محیط‌های نمایش متفاوت است.
Skin : شامل نمایش بصری و گرافیکی محصول است.
Makeup :شامل دستورالعمل‌ها و نکات و راهنماهایی است که کمک می‌کند کاربر تجربه بهتری داشته باشد.