بهینه سازی تجربه کاربری دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی

بهینه سازی تجربه کاربر (UX)

تجربه کاربر موضوعی به صورت تحلیلی و تکنیکالی می‌باشد در صورتی که طراحی رابطه کاربری ببشتر به طراحی گرافیک شباهت دارد با این تفاوت که وظایف پیچیده‌تری را به عهده دارد. در طراحی سایت برای طراحی کردن رابط کاربری و تجربه کاربری، نرم‌افزار تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) با همکاری یکدیگر وقت خود را برای حذف کردن موانع راه جهت یک تجربه خوب متمرکز می‌شوند . طراحان تجربه کاربری به طور فعالانه بر روی جنبه‌های تعامل کاربر با شرکت ، خدمات و محصولات متمرکز می‌شوند.

گوگل در سال های اخیر تغییرات بسیاری کرده است و مرتب در حال بروزرسانی الگوریتم های خود می باشد تا با کمک آن ها بتواند بهترین نتایج را برای کاربران خود به نمایش در آورد و همچنین رتبه و جایگاه مناسبی را برای وب سایت ها در نتایج جستجو در نظر بگیرد. زمانیکه کاربری چندین بار متوالی به وب سایت شما وارد شده و مدت زمان بسیاری را در وب سایت شما بگذراند به گوگل نشان خواهد داد که سایت شما از تجربه کاربری بسیار خوبی برخوردار می‌باشد و نتیجه آن بهبود رتبه وب سایت در نتایج موتورهای جستجو می باشد.

تجربه کاربری تنها در کسب وکار های آنلاین وجود ندارد. استفاده از سطوح و جایگیری المان‌های سایت باید متناسب با نوع آن کسب وکار استفاده شود، چرا که در خودآگاه و ناخودآگاه مخاطب سایت تان تاثیر‌گذار خواهد بود. روانشناسی مخاطب سایت و بهینه سازی تجربه کاربر امری ضروری بوده که متاسفانه بیشتر شرکت ها توجهی به آن برای طراحی سایت ندارند، همین امر سبب شده که مخاطبان زمان کمتری روی سایت بگذارند و حتی در کمتر از 5 ثانیه سایت را ببندند که تاثیر منفی برروی سئو سایت تان می‌گذارد یا در سایت های فروشگاهی علاوه برآن باعث کم شدن فروش سایت خواهد شد.رابین‌هوش با دید تخصصی خود و بهینه سازی تجربه کاربری (UX) را بر مبنای هوش مصنوعی رعایت می‌کند.