بازاریابی دیجیتال به زبان ساده

بازاریابی دیجیتال با دسترسی به بازار انبوه با قیمتی مقرون به صرفه ، از سودمندی در هر اندازه ای بهره مند می شود. برخلاف تبلیغات تلویزیونی یا چاپی ، بازاریابی دیجیتالی بستری کاملاً شخصی را امکان پذیر می کند. بازاریابی دیجیتالی همچنین با چندین چالش روبرو است که باید از آنها آگاه باشید.
مزیت اصلی بازاریابی دیجیتالی این است که می توان با روشی مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری به مخاطبان هدفمند دسترسی پیدا کرد. از دیگر مزایای بازاریابی دیجیتالی می توان به افزایش وفاداری به برند و هدایت فروش آنلاین اشاره کرد.

دسترسی جهانی :
یک وب سایت به شما این امکان را می دهد تا بازارهای جدید را پیدا کنید و با یک سرمایه گذاری کوچک در سطح جهان تجارت کنید.

هزینه کمتر :
یک کمپین بازاریابی دیجیتالی به درستی برنامه ریزی شده تا اینکه کاملاً هدفمند بتواند با هزینه بسیار کمتری نسبت به روش های سنتی بازاریابی (دستکم تلفیق بازاریابی دیجیتالی و سنتی) به کمک مشتریان متناسب با فعالیتشان برسد.

نتایج قابل پیگیری و قابل اندازه گیری :
اندازه گیری بازاریابی آنلاین شما با تجزیه و تحلیل وب و سایر ابزارهای اندازه گیری آنلاین ، تعیین میزان کارآیی کمپین شما را آسان می کند. شما می توانید اطلاعات دقیقی در مورد نحوه استفاده مشتریان از وب سایت شما یا پاسخگویی به تبلیغات شما بدست آورید.

شخصی سازی :
اگر بانک اطلاعاتی مشتری شما به وب سایت شما پیوند داده شده باشد ، هر وقت کسی از سایت بازدید می کند ، می توانید با پیشنهادهای هدفمند از او استقبال کنید. هرچه بیشتر از شما خرید کنند ، می توانید مشخصات مشتری خود را اصلاح کرده و به طور موثر برای آنها بازاریابی کنید.

بازار سازی ( رسوخ دربازار) :
با درگیر شدن در شبکه های اجتماعی و مدیریت دقیق آن ، می توانید وفاداری مشتری را ایجاد کرده و شهرت خود را برای تعامل آسان ایجاد کنید.

ارز اجتماعی :
بازاریابی دیجیتالی به شما امکان می دهد کمپین های جذاب را با استفاده از تاکتیک های بازاریابی محتوا ایجاد کنید. این محتوا (تصاویر ، فیلم ها ، مقالات) می تواند ارز اجتماعی به دست آورد – از یک کاربر به کاربر دیگر منتقل شود و مانند ویروسی در بین مخاطبان فراگیر شود.

نرخ تبدیل بهبود یافته :
اگر وب سایتی دارید ، مشتریان شما فقط چند کلیک با خرید فاصله دارند. برخلاف رسانه های دیگر که به مردم احتیاج دارند بلند شوند و یک تماس تلفنی برقرار کنند یا به یک مغازه بروند ، بازاریابی دیجیتالی می تواند یکپارچگی کسب و کارتان را به ارمغان بیاورد و فورا پتانسیل تبدیل مخاطب بدون هدف (مشارکت ، خرید ) را به مشتری هدفمند و به طبع مشتری وفادار تبدیل نماید .
مام موارد فوق الذکر ، می تواند جنبه های بازاریابی دیجیتالی و امکان افزایش فروش بیشتر را برای کسب و کارتان در خود جای دهد .

بازاریابی دیجیتالی به زبان ساده
بازاریابی دیجیتالی به زبان ساده

بازاریاب های دیجیتال ممکن است روی یک حوزه که در آن تخصص دارند تمرکز کنند ، اگرچه به احتمال زیاد مهارت های مختلفی در رابطه با بازاریابی دیجیتالی دارند. فعالیت های تخصصی در حوزه بازاریابی دیجیتالی شامل بازاریابی محتوا با محوریت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، نوشتن متن ، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)  از جمله تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات گوگل (Google AdWords ) ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و همچنین بازاریابی از طریق ایمیل است. در کنار این فعالیت های دیجیتال مارکتینگ ، شما همچنین می توانید گامهای بیشتر در تجزیه و تحلیل داده های تولید شده در کسب و کارتان به صورت یک نگاه تخصصی داشته باشید تا تولید مزیت های رقابتی ویژه در رقابت با رقبا بردارید و پیشروی در تبدیل شدن به مرجع را برای کسب و کارتان بدست بیاورید .
بازاریابی محتوا ، همراه با نوشتن متن ، بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتالی است. در حالی که بازاریابی محتوا به محتوای نوشته شده با هدف تبدیل بازدید کننده به مشتری و مخاطب جامعه هدف کسب وکارتان اشاره دارد ، نگارش متن نوشتاری به طور خاص برای انجام فروش (مخاطب جامعه هدف) یا افزایش محبوبیت و مشهورشدن ( برندینگ ) نوشته می شود . بازاریابی محتوا شامل مقالات وب سایت در بلاگ است که برای موتورهای جستجو بهینه شده گردآوری می شود ، در حالی که نوشتن متن (محتوا ) شرحی بر خدمات یا محصولات شما است که در هر صفحه ای از صفحات وب قرار داده می شود تا تبلیغات شبکه های اجتماعی با هدف جلب مشتری و جلب مشتری برای خرید ، همچنین تبدیل مشتری عام به مشتری وفادار ارائه می شود.
علاوه بر محتوای مکتوب ، بازاریاب های دیجیتال بر روی تجزیه و تحلیل داده ها متمرکز می شوند که براساس برنامه نویسی پیشرفته در حوزه تحلیل متن های موجود که در تمام مپ سایت های مرتبط با فعالیت کسب و کار شما  نشان می دهد، روشن میسازد که فعالیت های بازاریابی دیجیتالی آنها چگونه انجام می شود و آیا برای تشویق به تبدیل شدن  بیش از پیش به مشتریان بالفعل و مشتریان با پتانسیل خرید مراجعه به شما را به صورت یک نیاز اساسی به ایجاد برخی تغییراتی را که باید از سوی شما اعمال شود را بر حسب نتایج تحلیل شده و ترکیب آنها با تجربه و دانش فعلی شما منجر به رشد روز افزون کسب و کارتان شود را به طور جدی دنبال کنند .
بازاریابی به صورت سنتی می تواند دریچه های نوین را به روی کسب و کار شما به شدت محدود نماید . هدف دیجیتال مارکتینگ کمک به صرف بودجه بازاریابی شما به صورت بسیار موثرتر را برای مدیریت شما هموار می کند و از هدر رفتن زمان و فعالیت های مربوط به بازاریابی جلوگیری ، بازارسازی را تقویت ، درضمن ریسک های مختلف را مدیریت و به طورشفاف برایتان روشن می سازد . اهداف تان را به صورت زمانهای کوتاه/بلند مدت درنظر می گیرد تا بررسی و ارزیابی پیشرفت ها را بتوان به صورت شاخص گذاری اندازه گیری نمود .
به طور متوسط ​​کاربران حدود 8 حساب در شبکه های اجتماعی دارند. روزانه به طور متوسط ​​2 ساعت و 22 دقیقه برای امور اجتماعی به ازای هر نفر صرف می شود. از 5.11 میلیارد نفری که تلفن دارند ، 3.26 میلیارد نفر با استفاده از آن به شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا می کنند. مردم تقریباً 7/1 از وقت بیداری خود را در پلتفرم های اجتماعی می گذرانند . پلتفرم های رسانه های اجتماعی به بازاریابان اجازه می دهند تا از طریق روش های بی شماری به چشم اندازهای خود برسند . ابتدا تیم های بازاریابی می توانند از این کانال ها برای پخش تبلیغات پولی و محتوای حمایت شده استفاده کنند . هر پلتفرم راهی برای تیم های بازاریابی برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی پولی و تقسیم بندی کاربران دارد تا این تبلیغات در فیدهای مخاطبان هدف نشان داده شود . در حالی که هر پلتفرم متفاوت است ، اکثر آنها دارای قابلیت هایی هستند که به تیم های بازاریابی امکان می دهند تبلیغات را بر اساس مکان ، عنوان شغلی ، علایق ، سن و غیره قرار دهند.

پلتفرهای نرم افزارهای اجتماعی

استفاده از ابزارهای تبلیغاتی در راستای استراتژی دیجیتال مارکتینگ که برای یک کسب و کار تدوین شده است وجه تمایز تبلیغات صرف و بدون هدف با روح دیجیتال مارکتینگ در تعارض است . بلافاصله بعد از شناسایی ابزارها و پلتفرم های مورد استفاده در دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی دیجیتال بزرگ ترین موضوعی که عیان می شود تجربه ایست که شرکت های مجری دیجیتال مارکتینگ برای رضایت مشتریانشان استفاده می کنند . شرکت رابین هوش با تلفیق تجربیات خود در حوزه دیجیتال مارکتینگ و فناوری های هوش مصنوعی و تحلیل داده ها توانسته است خلق ارزش افزوده در راستای زنجیره ارزش میان کسب و کارهایی که به آن مراجعه شده است را به بهترین شکل ممکن ایجاد نماید . مجموعه رابین هوش با استفاده از الگوریتم ها و کتابخانه های زبان برنامه نویسی پایتون به بررسی رفتار مخاطبان کسب و کارها در رسانه های اجتماعی برای یافتن راه حل های مناسب و انجام شدنی در ایجاد مدلی برای ایجاد زنجیره ارزش میان کسب و کار شما و مخاطبان ، بررسی کامنت ها با استفاده از متن کاوی ( Text Mining  ) بر اساس وقایع لحظه ای جامعه را تحلیل و اقدام می نماید . خروجی و نتایج تحلیل ها می تواند تصویری با وضوح بیشتر از مخاطبان پیش روی شما قرار دهد تا شما بتوانید به بهترین شکل برای گروه های مشتریان تان بر مبنای جنسیت ، سن و سلایق مختلف برنامه ریزی اثر بخشی داشته باشد . در این میان اینستاگرام نرم افزار اجتماعی ایست که بسیار قوانین پیچیده و محدود کننده ای برای کاربرانش فراهم می نماید. رابین هوش با مطالعه و بروز رسانی مداوم با این قوانین سازگاری در جهت رشد شما گام بر می دارد . مورد بسیار مهم هشتگ مارکتینگ می باشد که بیشترین تمرکز در جهت یافتن بهترین کلمات کلیدی متناسب با کسب و کارتان را به شما پیشنهاد می دهد تا سهم بازار شما از دنیای دیجیتال مارکتینگ را متعادل نماید . اما در ادامه راه اجایی که بوسیله این نرم افزارهای اجتماعی و معرفی صحیح و اصولی شما دست پیدا کرده اید تازه ابتدای کار می باشد ، با نیم نگاهی به رقبا و بازار بشدت رقابتی حفظ جایگاه و ادامه روند رو به رشد انگیزه و انرژی طلب می کند تا بدون خستگی حضور مجموعه رابین هوش را در کنار کسب و کارتان  احساس نمایید .
در سال 2021 درحدود 1.074 میلیارد کاربر اینستاگرام در سراسر جهان وجود دارد.
میانگین پست در اینستاگرام شامل 10.7 هشتگ است.
71 درصد از یک میلیارد کاربر فعال در بازه های زمانی ماهانه در برنامه اینستاگرام زیر 35 سال هستند .
کاربران اینستاگرام روزانه به طور متوسط 53 دقیقه در این نرم افزار اجتماعی وقت می گذارنند .
500 میلیون حساب اینستاگرام هر روز از استوری های اینستاگرام استفاده می کند .
استفاده از هشتگ # آگهی در اینستاگرام از فوریه 2018 تا فوریه 2019 با روند 133 درصدی افزایش بازار یابی بدست آورده است.
اینستاگرام می تواند بیش از 4 برابر تعامل بیشتر در مقایسه با فیس بوک در بین کاربران خود ایجاد کند.
71٪ مشاغل ایالات متحده از اینستاگرام استفاده می کنند.
اینستاگرام به 80٪ از کاربران اینستاگرام کمک می کند تا یک محصول یا خدمات را خریداری کنند.
50٪ از اینستاگرامرها حداقل یک تجارت را دنبال می کنند.
این در حالی است که آمار استفاده از نرم افزارهای اجتماعی در کشور عزیزمان ایران به این صورت می باشد .

دیجیتال مارکتینگ