ایمیل مارکتنیگ دیجیتال مارکتینگ برمبنای هوش مصنوعی

ایمیل مارکتینگ

یکی از روش های تاثیرگذار در دیجیتال مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ است. امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که یکی از راه های ارتباطی که جای نوشتن نامه و مکاتبات را گرفته ایمیل است. که کسب وکار ها و هر شخص یک ایمیل شرکتی یا شخصی دارند. با وجود شبکه های اجتماعی برای ارتباط گرفتن هنوز ایمیل مارکتینگ نقش پررنگ و اساسی در دیده شدن، جذب مشتری و فروش دارد. مهمترین اصل در ایمیل مارکتینگ، برندینگ و شناخته شدن شماست که در زمان قطعی اینترنت شما می‌توانید با استفاده از ایمیل های شخصی یا شرکتی به معرفی کسب و کارتان به دیگران ادامه دهید و فایل های موردنظرتان را برای یکدیگر ارسال نمایید.اگر عبارتEmail Marketing Softwareیا در فارسی عبارت ارسال ایمیل انبوه را سرچ کنید، با تعداد زیادی سرویس‌دهنده‌ روبرو می‌شوید که همگی با یکدیگر در یک زمینه‌ی مشخص رقابت می‌کنند: این‌که خدمات ایمیل مارکتینگ شما را در دست بگیرند.طبیعتاً قیمت‌های این سرویس‌ها متفاوت است. بر همین اساس معمولاً بسیاری از کسب و کارها، از همه‌ی این سرویس‌دهندگان استعلام می‌گیرند و قیمت‌ها را کنار هم می‌گذارند و یک سرویس را انتخاب می‌کنند.
این در حالی است که پارامترهای بسیار زیادی وجود دارند که باید هنگام خرید خدمات ایمیل مارکتینگ به آن‌ها توجه کنیم. استفاده از هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند تا به صورت هدفمند و متمرکز بازده ای سودآوری داشته باشید.
بسیاری از ما، بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) و تبلیغات ایمیلی (Email Advertising) را به صورت مترادف به کار می‌بریم.اما بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ، بسیار گسترده‌تر از تبلیغات ایمیلی است.
در تبلیغات ایمیلی، شما یک پیام تبلیغاتی مشخص دارید و می‌خواهید آن را از طریق ایمیل، برای افراد زیادی ارسال کنید. در چنین شرایطی، حتی ممکن است اصول اخلاقی را زیر پا بگذارید و با خرید یک بانک ایمیلی، این کار را انجام دهید.
اما وقتی از بازاریابی ایمیلی حرف می‌زنیم، منظورمان ارتباط بلندمدت و دوسویه با مشتریان بالقوه و بالفعل است. این ارتباط، با مجوز مشتری آغاز شده و با رضایت او ادامه پیدا می‌کند. ضمن این‌که پیام‌هایی هم که رد و بدل می‌شوند، فراتر از پیام‌های تبلیغاتی هستند.